Prasy do obróbki plastycznej metalu

Arkusze stalowe oraz wiele innych wyrobów hutniczych można poddawać obróbce plastycznej – doskonale nada się do tego prasa pneumatyczna do metalu lub działająca z uwzględnieniem układu hydraulicznego. Do wspomnianej blachy sprawdzają się modele ramowe. W naszej ofercie dostępne są zarówno wersje uniwersalne, jak i warsztatowe, a nawet gnące do rur. Proponujemy ponadto profesjonalne wybijarki.Ze względu na sporą liczbę rodzajów opisywanych maszyn warto przed ich zakupem zapoznać się z dokładną specyfikacją techniczną wybranego urządzenia. Wiele z nich, np. krawędziowe, wykonane są w wariancie CNC. Nowoczesne sterowanie numeryczne to jedno z istotnych udogodnień, ale należy pamiętać o konieczności odpowiedniej obsługi tego typu rozwiązań technicznych.W razie wątpliwości jesteśmy w stanie zagwarantować fachowe doradztwo, wskazując, która prasa do obróbki metalu będzie właściwa przy danej charakterystyce jej planowanej eksploatacji.

Profesjonalne prasy do obróbki metalu Metallkraft

Podczas zmiany kształtu blach czy rur istotną kwestią jest utrzymanie wysokiej precyzji przy powtarzalności procesu. Pozwala to na tworzenie elementów w produkcji wielkoseryjnej, do czego niezbędne są profesjonalne prasy ramowe. Uniwersalne lub o budowie przystosowanej do obróbki konkretnych wyrobów – maszyny te powinny być wydajne, ale też bezpieczne w użytkowaniu.

Kryteria spełniają urządzenia Metallkraft. To uznany na świecie producent, który słynie ze stosowania innowacyjnych rozwiązań, ale także wykorzystywania najwyższej jakości materiałów przy jednoczesnym zachowaniu przystępnej ceny oferowanego sprzętu. Wybijarka do metalu czy specjalistyczne prasy gnące do rur, a także modele warsztatowe, krawędziowe CNC, ramowe do blachy, pneumatyczne i hydrauliczne – każdy z nich wykonany jest z należytą precyzją, co przekłada się na trwałość oraz bardzo dobrą wydajność. Warto więc zdecydować się na tę markę, której jesteśmy dystrybutorem, oferując klientom profesjonalne narzędzia do plastycznej obróbki metalu.

Prasa krawędziowa CNC, gnąca do rur czy ramowa uniwersalna – co wybrać?

Nasz asortyment jest szeroki – zadbaliśmy o to, by dostępne w nim były maszyny do różnych rodzajów eksploatacji. Hydrauliczna prasa krawędziowa, którą możemy dostarczyć w wielu konfiguracjach, jest idealnym rozwiązaniem dla zakładów zajmujących się dokładnym formowaniem zarówno blach, jak i rur czy profili, a także wielu innych elementów stalowych. To zaawansowane narzędzie sterowane komputerowo, dlatego zalecamy jego użycie przy skomplikowanych i wymagających ogromnej precyzji realizacjach. Jeśli kluczowa jest natomiast siła obróbki, dobrze sprawdzi się model pneumatyczny. Będzie on w stanie kształtować np. arkusze o zwiększonej grubości.

Proponujemy również profesjonalne prasy ramowe do blachy – często w wersjach określanych jako uniwersalne. Wynika to z charakterystyki ich pracy. Służą zarówno do gięcia, jak i tłoczenia, wykrawania czy prasowania. Wszechstronność jest zatem w tym wypadku najważniejszym atutem maszyny. W przypadku rur najlepsze będą natomiast prasy gnące o takim zastosowaniu. Są one konstrukcyjnie przygotowane właśnie do obróbki wspomnianych wyrobów metalowych o przekroju poprzecznym. Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu!

Zapytaj lub złóż zamówienie +48 604 442 530 lub
NAPISZ DO NAS