Spawarki

W naszym sklepie znajdziesz najlepsze spawarki przeznaczone do prac przemysłowych oraz przydomowych, pochodzące od znanych producentów. Występują w kilku wariantach różniących się między sobą głównie zastosowaniem. Znajdziesz u nas zarówno najpopularniejsze wśród wszystkich użytkowników spawarki elektryczne, jak i inwertorowe oraz spawarki MIG, zwane także migomatami (o nieco innych zastosowaniach). Przejrzyj koniecznie wszystkie modele i zamów już dziś jeden z nich do swojego przydomowego warsztatu lub firmy.

Poznaj z bliska spawarki elektryczne, inwertorowe oraz MIG

Spawarki elektryczne swoją sławę zawdzięczają między innymi dużej wszechstronności i niewysokiej cenie, a także stosunkowo łatwej obsłudze. Urządzenia znakomicie sprawdzają się do lekkich prac związanych np. z naprawą domowych lub ogrodowych urządzeń i maszyn, lecz znacznie gorzej radzą sobie ze spawaniem dużych elementów lub cienkiej blachy czy żeliwa. Warto wiedzieć, że zazwyczaj nie można w nich montować elektrod większych niż 2,5 mm kwadratowego. W spawarkach inwertorowych można zastosować elektrody o wielkości 4 mm kwadratowych. Ich podstawową zaletą jest fakt, że są łatwe w obsłudze, dlatego sprawdzają się także w przydomowych garażach czy warsztatach do hobbystycznych zastosowań. Ponadto umożliwiają spawanie żeliwa oraz wykonywanie precyzyjnych spawów o najmniejszych wymiarach. Spawarki MIG przeznaczone są stricte do prac profesjonalnych, mają dość szerokie zastosowanie. Ich wadą jest jednak niewielka mobilność oraz wysoka waga.

Spawarki, a ciekawe rozwiązania techniczne

Wiele modeli spawarek zostało wyposażonych między innymi w zabezpieczenia termiczne, wyłączniki bezpieczeństwa zapobiegające np. odwijaniu się drutu, a także w regulację czasu wypływu gazu po wygaszeniu łuku. Większość wersji ma w swojej budowie również automatyczny podajnik i bezpieczne zajarzenie, czy kilka trybów pracy, np. 2- oraz 4-taktowy i punktowy, interwałowy, synergiczny czy manualny. Szczelne obudowy IP 23 pozwalają na użytkowanie spawarek wewnątrz i na zewnątrz. Technologia anti-stick dba o brak przywierania elektrody do spawanego materiału, hot-start z kolei zwiększa prąd startowy oraz ułatwia zajarzenie łuku.

Zapytaj lub złóż zamówienie +48 604 442 530 lub
NAPISZ DO NAS